Jan Paweł II na Boże Narodzenie


Janusz Jabłoński |
664

Jan Paweł II na Boże Narodzenie


Treść

 "owo stało się ciałem i mieszkało między nami" (por. J 1, 14). Życzę, aby orędzie miłości i miłosierdzia, przekazane ludziom  przez narodzenie Bożego Syna, stało się źródłem odnowy życia w Ojczyźnie, w polskich rodzinach oraz w życiu osobistym każdego i każdej z was. Niech Dziecię Jezus napełni wasze serca darami pokoju i ufności. Wesołych, dobrych świąt.”

                                   Jakże ciągle aktualne słowa Jana Pawła II krótko i jednoznacznie wskazują cel i drogę ku odnowieniu nas samych oraz naszej Ojczyzny. Drogą tą jest orędzie miłości i miłosierdzia przez narodzenie, życie i śmierć Syna Bożego. Nasza Polska i chrześcijańska tradycja jest w czasie świąt Narodzenia Pańskiego dla nas bardzo ważna, ale nie powinna nam przysłaniać duchowego przeżycia czasu adwentu oraz następujących po nim świąt. W czasie tym nie wolno nam zapominać o bliźnich, tych w potrzebie, samotnych, opuszczonych i głodnych. Nie możemy również zapominać o naszej Ojczyźnie o którą ciągle i bez ustanku musimy zabiegać.

                 

                  W tegoroczne święta Narodzenia Pańskiego mając w pamięci słowa Jana Pawła II, życzymy Państwu Błogosławieństwa Bożego, spokojnych Świąt spędzonych w gronie rodziny, zdrowia i miłości oraz wszelkiej pomyślności osobistej dla każdego z osobna i dla całej naszej Ojczyzny na rok 2016.

Szczęść Boże

 Klub Gazety Polskiej w Tychach