ZAMACH NA POLSKĄ SUWERENNOŚĆ


Klub Gazety Polskiej Tychy |
118

ZAMACH


Treść

Większość z nas miała już raz okazje przeżywać taki dzień jak dzisiaj. Był to dzień tragiczny dla Polski - 13 grudnia 1981r roku, kiedy to junta Jaruzelskiego wprowadziła w Polsce Stan Wojenny. Dzisiaj ludzie , którzy sięgnęli po władzę w wyborach 15 października 2023 roku, sięgnęli po pozaprawne rozwiązania w celu przejęcia Telewizji Polskiej. To, że tak się stało nie ulega najmniejszej wątpliwości, ponieważ nowe władze telewizji wybrały instytucje do tego nieuprawnione. Poziom pogardy dla ponad 7 milionów obywateli , którzy oddały głos na Prawo I Sprawiedliwość, świadczy o tym, że u podłoża tej właśnie władzy zamiast idei demokracji stoi dyktatura i wpływy zewnętrzne.

O godzinie 20 przy ulicy Woronicza w Warszawie odbyła się wielotysięczna manifestacja przeciwko bezprawnym działaniom junty Tuska. Podobne manifestacje odbyły się także w innych miastach Polski w tym pod siedzibą Telewizji Polskiej w Katowicach

Około godziny 19:00 pojawiło się tam około 200 osób odśpiewano Hymn Polski i Boże Coś Polskę. Głos zabrali Senator Andrzej Kalata, Jadwiga Baczyńska Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Dyrektor TVP 3 w Katowicach i wielu innych przybyłych osób. Tychy reprezentowała spora grupa patriotów, w tym klubowicze Gazety Polskiej w Tychach, którzy przyszli wyrazić swoją dezaprobatę, wobec bezprawnych działań podjętych w celu przejęcia telewizji.

Fakty dnia dzisiejszego pokazują, że mamy do czynienia zamachem stanu na Polską suwerenność oraz, że mamy do czynienia z reżimem wobec, którego musimy postawić obywatelski sprzeciw i opór. To trudny dzień dla Polski, ale nie pierwszy i pewno nieostatni.

 

Klub Gazety Polskiej w Tychach

ZAMACH

ZAMACH