KTÓŻ POBIEŻY KOLĘDOWAĆ MAŁEMU? - SPOTKANIE KOLĘDOWE W KLUBIE GAZETY POLSKIEJ, AD. 2019.


Anna Syrek |
253

Spotkanie kolędowe w Klubu Gazety Polskiej, Tychy 2019.


Treść

„... Są takie miejsca i takie spotkania, na których koniecznie trzeba być...” - powiedziała o wieczorze kolędowym, który odbył się w minioną sobotę 12.01.2019 r. w Oratorium przy kościele pw. Św. Rodziny w Tychach, pani europoseł Jadwiga Wiśniewska. Spotkanie kolędowe, organizowane przez tyski Klub Gazety Polskiej wraz z Senatorem Czesławem Ryszką oraz Biurem Radia Maryja w Tychach, po raz kolejny zgromadziło bardzo wielu członków, sympatyków klubu i przyjaciół wraz z całymi rodzinami.

Po powitaniu gości przez gospodarzy pana Janusza Jabłońskiego (Klub GP) i panią Ewę Węglarz (Radio Maryja), przy świątecznych stołach, bogatych w domowe wypieki i łakocie, rozpoczęliśmy radosne kolędowanie. Podczas śpiewu nie zabrakło chwil wzniosłych i wzruszających „... podnieś rączkę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, w dobrych radach, dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą ...” zaśpiewali stojąc uczestnicy spotkania.

Kolejnym punktem wieczoru były przemówienia zaproszonych gości. Jako pierwsza zabrała głos pani europoseł Jadwiga Wiśniewska, która w ujmujący sposób opowiedziała o swojej działalności w Europarlamencie, a ponieważ rodzinna i ciepła atmosfera spotkania sprzyjała dygresjom i zabawnym odniesieniom, z twarzy zebranych nie gasł uśmiech. Kolejnym gościem, który zabrał głos był pan wiceminister sprawiedliwości pan Michał Wójcik a następnie dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, pan dr Andrzej Drogoń.  Minister Wójcik skierował do gości pokrzepiające słowa na temat pozytywnej roli jaką odegrali polscy, prawicowi politycy w reformowaniu praw dziecka na terenie Unii Europejskiej. Dr Andrzej Drogoń przywózł także dla zgromadzonych przepiękne kalendarze upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości „ Ku chwale Niepodległej”, wydane przez IPN Oddział we Wrocławiu. Inną cenną pamiatkę dla gości przygotował senator Czesław Ryszka, który po zabraniu głosu podarował każdemu uczestnikowi książeczkę „Zawierzyć Polskę Królowej”.

Po przemówieniach, w repertuarze kolędowo-pastorałkowym wystąpiły dwie, utalentowane wokalistki ze Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych w Tychach, a następnie po błogosławieństwie zebranych, przez gospodarza spotkania, ks. proboszcza Adama Pukocza, goście podzielili się opłatkiem.

Spotkanie kolędowe było wieczorem pełnym życzliwości i wzajemnych serdeczności: zdrowia, siły, wytrwałości i Bożego błogosławeństwa, życzyli sobie najczęściej uczestnicy spotkania. Oby Boska Dziecina zamieszkała już na zawsze w naszych sercach !

Anna Syrek 

więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/pg/Klub-Gazety-Polskiej-w-Tychach-175973292430018/photos/?tab=album&album_id=2464570003570324