Tłustoczwartkowe zebranie klubu


Klub Gazety Polskiej Tychy |
58

spotkanie


Treść

W ostatni dzień lutego, zebranie klubu Gazety Polskiej zdominowały pączki. Było ich aż nadto do kawy. W czasie zebrania omówiono kilka ważnych spraw.  Delegacja tyskiego klubu szykuje się do wielkiego wyjazdu na Węgry, który odbędzie się wkrótce w marcu. Co roku kluby Gazety Polskiej uczestniczą w wielkim węgierskim święcie narodowym, rocznicy wybuchu wielkiej rewolucji węgierskiej w 1848r. Jest to jednocześnie rocznica wybuchu „wiosny ludów” czyli serii powstań, społecznych, narodowych i niepodległościowych w wielu krajach Europy. Węgrzy wystąpili przeciwko Austrii i jej Cesarzowi Franciszkowi Józefowi. Na czele nowo powołanego rządu stanął Lajos Kossuth a naczelnym dowódcą powstania został Józef Bem.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie krótkiej uroczystości złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą żołnierzy wyklętych na Placu Baczyńskiego, nastąpi to 1 marca o godzinie 17. Stało się już to tradycją od wielu lat.

Klub Gazety Polskiej w Tychach uruchomił klubową biblioteczkę, przy biurze Senatora Czesława Ryszki. Posiadamy na razie kilkadziesiąt ciekawych tytułów książkowych, które można będzie wypożyczać w poniedziałki i wtorki w biurze Senatora. Biblioteczka posiada również kilkaset archiwalnych numerów tygodnika Gazeta Polska, które można wziąć, całkowicie za darmo, przeczytać i puścić dalej w obieg. Co do pozycji książkowych, to wiele jest naprawdę wyjątkowych. „Bradl”, „Spisek Założycielski Historia Jednego Morderstwa” „Rotmistrz Witold Pilecki” i wiele innych.

W czasie spotkania w formie swobodnej dyskusji omówiono również program Piątka Kaczyńskiego . Program jest dobrze oceniany z wielu punktów a właściwie wielu kierunków widzenia.

Na koniec spotkania uczestnicy wielkiej gali Gazety Polskiej opowiedzieli swoje osobiste wrażenia z uczestnictwa w tym wydarzeniu. Spotkanie redakcji klubowej strony internetowej odbędzie się w środę o godzinie 18.

Klub Gazety Polskiej

w Tychach

Biblioteczka

 

Bibl;ioteczka