Zwycięstwo Prezydenta Andrzeja Dudy w Tychach.


Janusz Jabłoński |
19

wybory


Treść

 Prezydent Andrzej Duda ,  zwyciężył w pierwszej turze na tyskim terenie. To sytuacja zgoła inna niż w ubiegłych wyborach gdzie w Tychach w obydwu turach wygrał B. Komorowski. Wobec osiągnięć obecnej głowy państwa to nic dziwnego. Dziwnym jedynie może się wydawać wynik Trzaskowskiego, który jest słynny wyłącznie ze spektakularnych porażek. Ale takie już prawo wyborców. Należy sobie zatem zadać pytanie czym różni się Rafał Trzaskowski od Małgorzaty Kidawy Błońskiej ? Generalnie to  Pani Kidawa – Błońska  ma znacznie mniej za "uszami" . Argumentem , który niedawno usłyszałem na temat Trzaskowskiego ze strony płci pięknej to, to że jest ładny. Paweł Deląg też kiedyś był, mówią że Krzysztof Ibisz nawet ciągle jest, ale wybieramy Prezydenta  kraju czyż nie ?

Jest w tym wszystkim jednak jeden kant , jak na dłoni widać poziom manipulacji zastosowanej w niektórych mediach. Przedwyborcze sondaże tuż przed wyborami wieszczyły zbliżony, niemal równy wynik kandydatów Trzaskowskiego i Prezydenta Dudy. Jeden z sondaży dawał nawet 1,5 % wynik lepszy Trzaskowskiemu. Rzeczywistość pokazała trzynastoprocentową przewagę prezydenta Andrzeja Dudy. Jak to jest, że student pierwszego roku , jest w stanie przeprowadzić badanie sondażowe lub inne badanie statystyczne z dokładnością  do 3 % ?  Nie potrafi tego jednak znana sondażownia !.

Wykreowany w „sondażowniach” wynik Trzaskowskiego, jest jak najbardziej realny i to pokazuje jak jesteśmy jako społeczeństwo podatni na tego typu manipulacje i sugestie. To bardzo przykre, że tak próbuje sterować się zachowaniem wyborców.  To nie pierwsza  obrzydliwa socjotechnika na polskim społeczeństwie i zapewne na tym nie koniec.