POMOC DLA UKRAINY


Klub Gazety Polskiej Tychy |
18

pomoc


Treść

W niedzielny poranek Klubowicze Gazety Polskiej w Tychach zebrali kilkadziesiąt koców, śpiwory, pościele i inne rzeczy, jako pomoc dla koczujących na granicy uchodźców z Ukrainy Klubowicze wsparli akcję prowadzoną przez Stowarzyszenie Pokolenie kierowane przez Przemka Miśkiewicza, akcję koordynował Ryszard Orzeł. W akcję włączyła się również tyska radna Prawa I Sprawiedliwości, Aleksandra Wysocka Siembiga , która przywiozła samochodem wiele darów. Akcja Była przeprowadzona w Katowicach, Tychach i Imieliniu. Po załadunku, który odbył się w Imieliniu wypełniony po sufit samochód dostawczy w samo południe udał się na granicę.

Tyski Klub Gazety Polskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem Pokolenie będzie prowadził kolejne zbiórki, tym razem pod kątem wsparcia Ukraińskich dzieci, przybyłych na Śląsk.

Od piątku przy Regionalnym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem znajdującym się przy ulicy Barona 30 pok. 306/316 prowadzona będzie zbiórka darów dla dzieci z Ukrainy. Punkt zbiórki będzie czynny w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych – zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia.

 

Klub Gazety Polskiej w Tychach